Gado gado is een heerlijk gerecht uit Indonesie. Het is een soort rauwkostsalade met heerlijke zelfgemaakte pindasaus. Deze vegetarische gado gado is extra lekker, met ei en gerookte tofu.
Voorbereidingstijd5 minutenmin
Bereidingstijd25 minutenmin
Rusttijd30 minutenmin
Totale tijd1 uuruur
Gang: Hoofdgerecht
Keuken: Aziatisch, Fusion, Indisch, Indonesich
Trefwoord: Ei, Gado gado, Kidsproof, Rauwkost, Tofu, Vegetarisch
Servings: 4personen
Calories: 689kcal
Author: Nienke
Ingredients
Pindasaus
2teentjeknoflook
2cmgember
125grampindakaas
1,5eetlepellimoensap
1eetlepelsojasaus
0,5-1theelepelsambal oelek naar smaak
200mlkokosmelk
zwarte peper
Groente
500gramsperzieboon
125gramtaugé
200gramspitskool
1komkommer
Overig
250gramnoedels of rijstnaar keuze
4eieren
200gramgerookte tofu
Instructions
Eerst moet de tofu goed uitlekken. Dit doe je door het blok tofu op 2 vellen keukenpapier te leggen. Leg nog 2 vellen keukenpapier bovenop de tofu en dek af met 2 boeken. Door het gewicht trekt nu het vocht eruit. Laat bij voorkeur minimaal 30 minuten zo staan, zodat de tofu zo droog mogelijk is.
Kook intussen de rijst of noedels gaar volgens de aanwijzingen op verpakking. Giet af en laat staan.
Was de sperziebonen en snij de uiteinden er vanaf. Blancheer de sperziebonen 5 minuten in kokend water en blus af met ijskoud water. De sperziebonen zijn nu beetgaar. Wil je super gare sperziebonen? Kook ze dan 12 minuten. Giet de boontjes af en zet even apart.
Kook de eieren in ongeveer 8 minuten hard in kokend water. Laat de eieren schrikken en zet apart.
Maak de pindadressing. Pel de knoflook en snij fijn. Schil de gemberwortel en snij fijn. Bak de gember en knoflook een paar minuten in een scheut zonnebloemolie in een pan. Voeg vervolgens de pindakaas, limoensap en sambal toe en roer goed door. Schenk beetje bij beetje wat kokosmelk bij de saus en blijf goed roeren. Breng de pindasaus eventueel extra op smaak met peper.
Was de komkommer, schil eventueel en snij in schuine plakken.
Snij de tofu in plakken van ongeveer 0,5 cm dik. Bestrooi met zout en peper. Verwarm een scheut olie in een pan en bak de tofu op middelhoog vuur. Keer de tofu regelmatig om zodat ze lekker knapperig worden. Na ongeveer 6 minuten zijn ze gaar.
Maak nu de borden op. Beleg de borden met een schep noedels of rijst, een handje spitskool, wat komkommer, taugé en sperziebonen. Leg 2 halve eieren en wat plakjes tofu erbij en besprenkel met de pindadressing.
Notes
Deze gado gado ziet er op het eerste gezicht misschien niet zo kidsproof uit, maar dat kun je heel gemakkelijk veranderen!
Ik serveer gerechten met veel soorte rauwe groenten vaak in aparte bakjes. De kids mogen dan zelf kiezen welke groente ze op hun bord willen. De komkommer vinden ze vaak lekker. Je kunt ook nog paprika of tomaatjes voor de kids op tafel zetten.
Wist je dat komkommer en pindasaus een super lekkere combinatie is? Daar krijg je de kids vast mee aan het eten!